Caminito Buenos Airėse

Caminito, įsikūręs La Boca rajone, Buenos Airėse, XIX amžiaus pabaigoje toks koks yra šiandien net neegzistavo, o toje vietoje tiesiog tekėjo upeliukas. Tačiau to paties amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje, vos per keletą dešimtmečių, Buenos Aires pasiekė net šeši milijonai imigrantų, kurie atvyko būtent pro La Boca rajone įsikūrusį uostą. Maždaug apie pusę emigrantų buvo atvykę iš Italijos, todėl greitai La Boca jau buvo vadinama “Mažąja Italija”.

Kadangi visi atvykėliai neturėjo nei pakankamai pinigų nei vietos kur apsisoti, vienintele išeitimi tapo daugiabučių statyba. Tokiuose daugiabučiuose vienai šeimai priklausydavo vienas ar du kambariai name ir visi namo gyventojai dalindavosi bendru kiemu. Nors namai buvo pastatyti iš įvairiausių medžiagų, gyventojai, dažydami juos įvairiausiomis ryškiomis spalvomis, bei visaip dekoruodami, stengėsi jiems suteikti jaukumo ir svetingumo įspūdį. Įdomu tai, kad dažus namams dailinti gyventojai rasdavo uoste. Dažais likusiais po laivų dažymo atvykeliai iš Europos puošdavo namus, o margi jie tapdavo todėl, nes šių likučių nepakakdavo viskam išgrąžinti vienodai. 

Bėgant metams ir gerėjant emigrantų ekonominei padėčiai, šeimos pradėjo apleisti La Boca rajoną, kol galų gale, praėjusio amžiaus viduryje, šis rajonas su Caminito sritimi tapo vienu iš labiausiai apleistų Buenos Airių rajonų.

Dabar Caminito nameliuose jau nebe daug likę gyventojų, tačiau apsilankius atrodo, jog imigrantų gyvenimas vis dar verda lyg anksčiau: kiemuose džiūva skalbiniai, pro langus išlindusios kalbasi moteriškės, narveliuose čiulba kanarelės, o margi daugiabučiai vis dar juokiasi savo žaismingomis spalvomis.

Caminito – tai pirmasis muziejus pasaulyje, įrengtas tiesiog po atviru dangumi. Vienas garsiausių  Buenos Airių menininkų – Benito Quinquela Martin – 1959 metais ėmėsi iniciatyvos prikelti Caminito antram gyvenimui. Jam ir kitiems garsiems menininkams pavyko išsaugoti keletą paruoštų nugriauti namų ir  šviesiomis spalvomis nudažius šiuos namus, Caminito buvo įkvėptas naujam gyvenimui.

Dabar Caminito – tai bene viena labiausiai turistų lankomų vietų Buenos Airėse, kurioje renkasi tango šokėjai, muzikantai ir daugybė kitų artistų. Senovinių namų viduje galima ne tik pamatyti buvusių imigrantų buitį, bet ir nusipirkti įdomių suvenyrų.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.