Atostogos Andų kalnuose III. Dique Florentino Ameghino

Taigi, antrąją kelionės dieną (šeštadienį), išvykę iš Gaiman, toliau vykome link Esquel. Nelabai nutolus nuo Gaiman (vos apie 60 km.) ir lekiant 130 km/h greičiu, mūsų mašina pradėjo tiesiog prunkšt ir visaip birbt, vat tada is supratom, jog 3 savaičių mašinos taisymas pas mechaniką San Antonijuje (specialiai ruošiantis kelionei) gerų rezultatų neatnešė.

Žodžiu, sustojom vidury dykumos, o arčiausias kaimelis buvo už 45 km. Šiaip taip užvedėm mašiną ir nusprendėm pasiekti sekantį kaimą, jog kas nors apžiūrėtų mūsų mašiniuką. Dar neprivažiavę vietovės, užklydome į vieną apšepusią degalinę dykynėje, net nesupratau veikia ji ten ar ne, bet medžių pavėsyje matėsi keletas vietinių ir dešimtys vištų, gaidžių bei kalakutų visur aplinkuj 🙂

Vienas vaikinukas, dirbantis degalinėje, apžiūrėjo mašiną ir pareiškė, jog turėtume ją parodyti tikram mechanikui, nes čia jau kažkokios rimtesnės problemos, todėl pasiūlė mums nuvažiuoti į už 12 km. esantį kaimą – Dique Florentino Ameghino. Tačiau taip pat pridūrė, jog net nežino kas tame kaime yra ir ar ten iš vis yra koks mechanikas ir ką ten būtų galima rasti, bet patikino, jog ten tikrai turėsime mobilųjį ryšį.

Stipriai atsilikom nuo savo suplanuoto grafiko, bet neturėjom kito pasirinkimo kaip tik riedėti į Dique Florentino Ameghino. Net neįsivaizdavom, kas ten per vietovė, bet kuo toliau važiavom dulkėtu keliuku, tuo labiau man žandikaulis nusileidinėjo 🙂 ir dar pagalvojau: “su tokiu sugedusiu atutomobiliu reikia riedėti tokiu pavojingu keliuku – leidžiantis stačiu kalnu žemyn, siauru ir raitytu keliu, ir dar tarp uolų ir skardžio”.

Tarp didžiųlių uolų, apačioje, žaliavo daugybė medžių, kažkoks tai upeliukas vilnijo, žodžiu nuostabiai atrodė. Nustebino mus Dique kaimelis, nes kai tikėjomės rasti kelis namukus dykvietėj, radom šį mini rojų 🙂

Vaikinas iš degalinės sakė, jog Dique nėra nieko gero, bet ši vietovė tapo vienu iš mūsų kelionės atradimų. Pagaliau turėjom mobilųjį ryšį, todėl išsikvietėm greitąją techninę pagalbą iš Trelew, bet buvo šeštadienio vakaras, todėl nelabai žinojom pas kokį mechaniką dabar kreiptis, ypač tokiose nežinomose vietovėse.

Vėl paskambinom mechanikui į Trelew, pas kurį lankėmės jau ryte, ir jis mums pasiūlė nuvykti pas savo draugą (kaip pats sakė – labai gerą mechaniką), kuris tikrai neatsisakys mūsų priimti, į Dolavon miestelį (nes šis esantis arčiau nei Trelew). Jau buvo aišku, kad kelionės tęsti negalėsime, todėl nusipirkome alaus, nuėjome į paplūdimį prie upės ir taip laukėme atvykstančios greitosios techninės pagalbos, kuri mus nutempė į Dolavon, esantį visai šalia Gaiman.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.