Neatrastoji Šiaurės Argentina IV. Purmamarca

Sekančią dieną, apžiurėjusios visą Tilcara miestelį, išvykome į Purmamarca. Šis mažytis, bet itin turistinis kaimelis, yra apsuptas Andų kalnų, žalių slėnių ir didžiulių ryškiai raudonų uolų. Laiko turėjome visai nedaug, todėl iškart išėjome apžiūrėti apylinkių. Kaip ir daugelis turistų, pasirinkome “Paseo de los Colorados” kalnų kelią, supantį visą kaimą, ir įkopėme į keletą aukštesnių kalvų.

Grįžusios į kaimėlį iškart patraukėme į centrą, kur prisijungėme prie grupės, keliaujančios į naktinį Purmamarca turą. Dar prieš visai nusileidžiant saulei, šio turo Gidas papasakojo apie vietines tradicijas bei šiaurės gyventojų kultūrą, regiono istoriją ir legendas apie gyvenimą kalnuose.

Užslinkus sutemoms, klausėmės šiurpių istorijų apie naktines keliones po kalnus, juose klaidžiojančias dvasias ir visokias kitokias energijas. Vėliau, visi ganėtinai įbauginti, ilgai grožėjomės žvaigždėmis. Purmamarca yra laikoma viena geriausių vietovių žvaigždynų apžvalgai visoje Argentinoje.

Tai buvo nuostabu: visiškoje tyloje ir tamsoje žiūrėjome į itin arti esančius žvaigždynus, ir laikas nuo laiko nutįstančias auskines krintančių žvaigždžių uodegas. Atrodė, jog laikas sustojo ir aplinkui nebuvo nieko išskyrus mūsų gidą, grupelę iš viso pasaulio susirinkusių žmonių, apsuptų didžiulių tamsių Andų kalnų ir ryškiai krintančių žvaigždžių. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.