Neatrastoji Šiaurės Argentina II. Iruya

Po pirmosios nakties praleistos Humahuaca miestelyje, kitą rytą išskubėjome į Iruya kaimelį, esantį visai šalia Bolivijos. Šis mažytis kaimelis nuo Humahuaca yra nutolęs tik 70 km, bet kelionė itin pavojingu tarpeklių keliu trunka apie tris valandas.

Didžiuliu autobusu keliavome mažyčiu neasfaltuotu keliuku, kuris atrodė tinkamas nebent lengvajam automobiliui. Kelias į Iruya yra toks siauras ir toks vingiuotas, jog autobuso vairuotojas turi net padėjėją, kuris sėdi priešingoje pusėje nei vairuotojas ir stebi jog autobusas nepriartėtų prie kelio krašto (eismas čia vienpusis ir automobiliai prasilenkti negali). Nepaisant to, vaizdai buvo nuostabūs: visur didžiuliai kalnai, laukinės lamos, upės, tiesiog krentančios iš aukštybių… Gaila, kad negalėjome ilgai džiaugtis tokiais nuostabiais vaizdais, nes tik atvėrus langų užuolaidas matydavome bedugnę visai šalia mūsų.

Atvykome per patį liūčių sezoną, todėl kelias dar buvo ir kalnų upių plaunamas. Keletą kartų autobuso vairuotojas drąsiai jas pervažiavo, o kitus porą kartų apimtas dvejonių, kartu su savo padėjėju mėtė akmenis į upę, užkirtusią kelią, jog išmatuotų jos gylį ir galimybę ją kirsti 🙂 Paskutiniosios pervažiuoti nebedrįso, todėl visi drebantys nuo gauto adrenalino pėdinome apie  kilometrą iki Iruya Kaimelio. 

Iruya buvo nuostabi! Tikrai verta trejų valandų baimės važiuojant autobusu, kurio nepamiršiu gyvenime. Rekomenduojama pasilikti Iruya kaimelyje bent vieną naktį (sakoma, jog iš čia atsiveria nuostabiausi žvaigždynų vaizdai) ir taip pat nuvykti į tarp kalnynų pasislėpusį San Isidro kaimelį. Kadangi turėjome mažai laiko, nusprendėme grįžti į Humahuaca tą pačią dieną, todėl keletą valandų pasigrožėjusios įspūdingais Iruya vaizdais išvykome atgal į Humahuaca. 

Kelionės pradžia į Iruya
Kelias į Iruya
Kelias į Iruya
Iruya
Iruya
Iruya
Kelionė atgal į Humahuaca
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.