Aristokratiškasis Recoleta rajonas Buenos Airėse

Recoleta rajonas, su visais savo įspūdingais senoviniais prancūziško stiliaus pastatais ir ekskliuzyviniais viešbučiais, yra laikomas vienu prabangiausių bei gražiausių Buenos Airių miesto rajonų. Recoleta rajonas yra įsikūręs šiaurinėje Buenos Airių dalyje ir ribojasi su Almagro, Palermo bei Retiro rajonais. Recoleta išpopuliarėjo XIX amžiaus pabaigoje, kai geltonosios karštinės protrūkio metu, Buenos Airių turtingieji gyventojai patraukė į šiaurinę miesto dalį (Recoletą), o neturtingieji kėlėsi į miesto pietus. Naujiesiems gyventojams įsikūrus Recoletoje, viena po kitos imtos statyti prabangios turtingų šeimų rezidencijos, kurios dar ir šiandien žavi kiekvieną apsilankiusį šiame senoviniame rajone. 

Daugumoje kelionių vadovų Recoleta šiandien yra apibūdinama kaip vienas elegantiškiausių ir aristokratiškiausių Buenos Airių rajonų. Čia galima pamatyti daugybę stilingai besirengiančių Recoletos gyventojų, vaikštinėjančių prabangiomis miesto alėjomis arba mažytėse ir jaukiose kavinukėse, prie puodelio kavos, skaitančių rytinę spaudą. Recoletoje taip pat galima atrasti žymiausius visoje Lotynų Amerikoje muziejus, garsiausius restoranus, prabangiausias parduotuves, čia nuolat verda kultūrinis gyvenimas. 

Turistų labiausiai lankomas objektas – Recoleta Kapinės (Cementerio de la Recoleta). Šios kapinės garsios tuom, jog čia galima rasti žymiausių Argentinos veikėjų kapus (didžiules, namus primenančias kriptas): Evos Peron, Argentinos prezidentų, Nobelio premijos laureatų, Napoleono anūkės ir daugelio kitų. Šios, mažą miestelį primenančios kapinaitės, buvo įnauguruotos 1822 metais, o šiandien jos pripažintos vienomis įspūdingiausių pasaulio kapinių.

Jeigu jums patinka Paryžiaus ar Madrido architektūra, Recoleta abejingų tikrai nepaliks 🙂 Jau keletą metų gyvenu Recoletoje, kiekvieną dieną vaikštinėju šio nuostabaus rajono gatvelėmis ir kiekvieną dieną vis labiau įsimyliu  nuostabią architektūrą, bohemišką mažyčių ir jaukių gatvelių dvasią, kultūrinį gyvenimą, švarą bei saugumo jausmą (lyginant su kitais Buenos Airių rajonais).

Taip atrodė Avenida Alvear, Recoleta prieš daugiau nei šimtą metų 
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.